Przeniesienie licencji

« NarzędziaArchiwizacja danych »

Chcąc kontynuować użytkowanie programu na innym komputerze, należy dokonać tzw. przeniesienia licencji. Procedura różni się w zależności od posiadanej licencji - w przypadku licencji na własność jest inna niż dla dzierżawy licencji.

1. Licencja na własność

Jeśli użytkownik posiada licencję na własność, należy dezaktywować program na dotychczasowym komputerze przy pomocy załączonego do systemu narzędzia AfaDeactivation, które znajduje się w katalogu Program Files / Harpo / AfaSystem / Tools. Narzędzie wygląda następująco:

Image

Narzędzie wygeneruje kod zwrotny, który należy przysłać do firmy Harpo. Na jego podstawie można będzie otrzymać bezpłatnie licencję na nowy komputer. W tym celu należy zainstalować AfaSystem na nowym komputerze i przysłać numery aktywacyjne. W odpowiedzi użytkownik otrzyma licencję, za pomocą której będzie mógł aktywować AfaSystem. Licencja będzie tego samego typu, co do tej pory, czyli na własność oraz na te same moduły.

2. Dzierżawa licencji

Jeśli użytkownik posiada licencję okresową, użycie wyżej opisanego narzędzia nie jest wymagane. Wystarczy zainstalować AfaSystem na nowym komputerze i przysłać numery aktywacyjne. W odpowiedzi użytkownik otrzyma licencję, za pomocą której będzie mógł aktywować AfaSystem. Licencja będzie tego samego typu, co do tej pory, czyli na ostatnio zakupiony okres czasu.

Możliwe jest też połączenie przedłużenia licencji z jej przeniesieniem na inny komputer. Wystarczy wtedy wraz z dokonaniem wpłaty powiadomić firmę Harpo o zmianie komputera przysyłając nowe numery aktywacyjne - oczywiście po uprzednim zainstalowaniu AfaSystemu.